Skip to content. | Skip to navigation

Personal tools

This is SunRain Plone Theme
You are here: Home / Arshiva / Iniciativa PIM / Studimi i lakuriqve te nates, Sazan

Studimi i lakuriqve te nates, Sazan

Gjatë dy misioneve në ishull (shtator 2012 dhe maj-qershor 2013), janë zbatuar dy teknika të tjera kërkimore për lakuriqët e natës: - detektimi me ultratinguj. Për të zbuluar ultratingujt e emetuar nga lakuriqët e natës, është përdorur detektori PETTERSSON D1000X, me mënyrën e tij të "përhapjes në kohë". Analiza e të dhënave ka kërkuar përdorimin e softuerit Bat Sound 4. - vendosja e një rrjete japoneze në një nga luginat e ishullit në vitin 2013 për tre netë.

PDF document icon THEOU_M,BEGO_F,2013_Etude_chiropteres_Sazani.pdf — PDF document, 7999 kB (8191350 bytes)

Document Actions

« Shtator 2022 »
Shtator
MoMaEnFrShDi
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930
Protected Areas