Skip to content. | Skip to navigation

Personal tools

This is SunRain Plone Theme
You are here: Home / Arshiva / Vleresimi i Zonave Buferike

Vleresimi i Zonave Buferike

Ne kuadrin e mbrojtjes se mjedisit, zonat buferike jane hapesira te krijuara per te perforcuar ruajtjen e nje zone te mbrojtur, shpesh ne periferi te saj, jashte apo brenda zones. Brenda zonave buferike vendosen disa kufizime ligjore dhe/ose zakonore lidhur me perdorimin e rezervave dhe/ose menaxhimin e tyre per te reduktuar ndikimet negative te kufizimeve ndaj komuniteteve fqinje.

Microsoft Word Document icon Buffer Zone Assessment_andri FINALE_email dt.24.01.2014.doc — Microsoft Word Document, 4202 kB (4302848 bytes)

Document Actions

« Janar 2023 »
Janar
MoMaEnFrShDi
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031
Protected Areas